uz-logo-pion-2.png

Lista kierunków

Kierunek studiów Studia stacjonarne Studia niestacjonarne
I stopnia
(3-letnie)
II stopnia
(2-letnie)
jednolite mgr
(5-letnie)
I stopnia
(3-letnie)
II stopnia
(2-letnie)
jednolite mgr
(5-letnie)
         

14.jpg Animacja kultury i twórczej aktywności w sieci

+ + + +

4.jpg Pedagogika

+ +   + +  

2.jpg Resocjalizacja z kryminologią

+  +   +

9.jpg Praca socjalna

+ +

8.jpg Socjologia

+ +

11.jpg Politologia

+ +

12.jpg Logopedia z neurodydaktyką

+ +

15.jpg Analityka społeczna i konsulting cyfrowy 

+

10.jpg Międzynarodowe stosunki polityczne

+

5.jpg Projektowanie społeczne

+

20.jpg Political study

+

19.jpg Sociology

+

3.jpg Pedagogika specjalna

    +     +

6.jpg Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

    +     +

1.jpg Psychologia 

    +    

15.jpg

  

Analityka społeczna i konsulting cyfrowy

Studia, które pozwalają poznać i zrozumieć złożone procesy społeczne związane z cyfryzacją (wiedza z zakresu socjologii, informatyki, ekonomii, psychologii), poznać najnowsze trendy i narzędzia cyfrowe wykorzystywane w badaniach i analizach społecznych. Umożliwiają na zdobycie umiejętności  pozwalających wdrażać rozwiązania cyfrowe. Pozwalają na zdobycie kompetencji analitycznych (tworzenie baz danych, analiza big data, modelowanie społeczne, profilowanie użytkowników) i społecznych (planowanie zadań, zarządzanie czasem, higiena pracy w środowisku cyfrowym, funkcjonowanie w zespole).

Więcej o kierunku

  


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_analityka_spoleczne_ist.png

14.jpg

  

Animacja kultury i twórczej aktywności w sieci

Są to innowacyjne i nowatorskie studia I stopnia kształcące profesjonalnych animatorów kultury, organizujących i prowadzących działalność kulturalną i edukacyjną w różnych obszarach życia społecznego, w tym również z wykorzystaniem nowych mediów i technologii cyfrowych w animowaniu twórczej aktywności w Sieci. Absolwent uzyskuje kwalifikacje pedagogiczne.

Więcej o kierunku

   


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_animacjakultury_1st.png

ULOTKA
akitaws.png

12.jpg

  

Logopedia z neurodydaktyką

Studia rozwijające umiejętności diagnostyczne poprzez zapoznanie się z nowoczesnymi metodami diagnozowania zaburzeń komunikacyjnych, ze szczególnym naciskiem na narzędzia i techniki neurodydaktyki oraz kształtowanie umiejętności analizy i interpretacji wyników badań diagnozujących trudności komunikacyjne. Studia kształcą wykwalifikowanych specjalistów, posiadających wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu diagnozy oraz terapii zaburzeń komunikacyjnych oraz umiejętności, które łączą kompetencje logopedyczne, neurobiologiczne i psychologiczne.

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_logopedia_z_neurodydaktyka_ist.png

10.jpg

   

Międzynarodowe stosunki polityczne 

Absolwent jest przygotowanay do pracy eksperta w instytucjach i przedsiębiorstwach działających na terenie państwa polskiego oraz we wszelkiego typu instytucjach oraz organizacjach działających ponadnarodowo i międzypaństwowo. Studia przygotowują do podejmowania współpracy międzynarodowej, w tym w obszarze transgranicznym. Wyposażają w umiejętności i wiedzę w zakresie politycznych komponentów relacji zagranicznych instytucjonalnych i biznesowych. Dostarczają wiedzę o warunkach funkcjonowania podmiotów (instytucji i biznesu) w konkretnych regionach zewnętrznych wobec Polski, a także w obliczu procesów przepływu informacji i dezinformacji we współczesnym świecie.

specjalności

  • Polityka i gospodarka obszaru Trójmorza
  • Informacja i dezinformacja w przestrzeni międzynarodowej

Więcej o kierunku

   


ULOTKA
msp.png

4.jpg

   

Pedagogika

Celem kształcenia na kierunku pedagogika studiach pierwszego stopnia jest przygotowanie absolwentów do wykonywania zawodu pedagoga poprzez wyposażenie go w wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy z ludźmi w różnych środowiskach społecznych, edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

Absolwent, zależne od wybranej specjalności, jest przygotowany do pracy w: szkolnictwie i innych placówkach oświatowych (po ukończeniu specjalności nauczycielskiej i uzyskaniu przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela  wykraczającego poza obowiązkowe programy kształcenia na specjalnościach nienauczycielskich), placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w systemie pomocy społecznej, poradniach specjalistycznych, służbie zdrowia, a także w instytucjach pomocy i profilaktyki społecznej oraz wymiarze sprawiedliwości.

specjalności

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i profilaktyka
  • Poradnictwo i socjoterapia

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_pedagogika_1st.png

11.jpg

   

Politologia

Student uzyskuje wiedzę dotyczącą funkcjonowania sfery polityki, umożliwiającą rozumienie dynamiki zmian politycznych i strategii decyzyjnych. Dzięki studiom analizuje postawy i zachowania uczestników procesów politycznych oraz ich wzajemne relacje i interakcje z innymi podmiotami życia społecznego. Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na dokonywanie samodzielnych oraz pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu społecznym.

Potrafi kompetentnie i zgodnie z zasadami etyki kierować zespołami ludzkimi. Potrafi podejmować decyzje polityczne. Jest przygotowany do samodzielnej pracy w administracji rządowej i samorządowej, organach partii politycznych, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, a także w mediach.

specjalności

  • Służby specjalne w świecie współczesnym
  • Polityka bezpieczeństwa i wojskowości
  • Zarządzanie i administracja samorządowa

     


ULOTKA
politologai_1st.png

9.jpg

   

Praca socjalna

Absolwent studiów pierwszego stopnia kierunku praca socjalna uzyskuje kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego. Posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów jednostek i grup znajdujących się w trudnych warunkach życiowych m.in.: ubóstwa, sieroctwa, przemocy w rodzinie, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, starości, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu, narkomanii, przestępczości, trudności w przystosowaniu do życia po opuszczeniu zakładu karnego, migracji oraz uchodźstwa.

Więcej o kierunku

   


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_praca_socjalna_1st.png

2.jpg

   

Resocjalizacja z kryminologią

Studia przygotowujące do pracy z osobami wymagającymi specjalnego oddziaływania resocjalizacyjnego zarówno w środowisku otwartym, jak i w izolacji.  Przygotowują specjalistów działalności związanej z profilaktyką i terapią uzależnień, pozwalają na zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu kryminologii wspartej  wiadomościami z kryminalistyki. Absolwent uzyskuje kwalifikacje pedagogiczne

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_resocjalizacja_z_kryminologia_1st.png

8.jpg

    

Socjologia

Student uzyskuje wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia badań socjologicznych, posługiwania się metodologią badań oraz znajomości teorii socjologicznych. Umiejętności te pozwalają mu podjąć zatrudnienie w instytucjach i firmach zajmujących się doradztwem i consultingiem oraz działach HR; ośrodkach badań marketingowych oraz jako specjalista w zakresie social relation, profilaktyki i resocjalizacji i pracy z rodziną, w ośrodkach badania opinii społecznej oraz w instytucjach administracji państwowej różnych szczebli. Student zdobywa również kompetencje społeczne ułatwiające samodzielne i odpowiedzialne działanie na rynku pracy, organizowanie pracy zespołowej i wykonywanie zadań zawodowych zgodnie z zasadami etyki. Absolwenci mogą kontynuować edukację na innych kierunkach z dziedzin nauk humanistycznych i społecznych oraz, zgodnie ideą procesu bolońskiego, w każdej innej dziedzinie, którą wybiorą jeśli tylko wymagania wstępne odnośnie nabytych efektów kształcenia zostaną spełnione

specjalności

  • Społeczne wymiary esportu
  • Badania społeczne w praktyce
  • Organizacja społeczności lokalnych

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_socjologia_1st.png

ULOTKA
socjologia_1st.png

14.jpg

Animacja Kultury i twórczej aktywności w Sieci

Są to nowoczesne i innowacyjne studia II stopnia kształcące profesjonalnych animatorów kultury przygotowanych do prowadzenia działalności kulturalnej i edukacyjnej w warunkach zmiany technologicznej, posiadających umiejętności opisywania, diagnozowania, interpretowania i rozumienia zjawisk w obszarze kultury i aktywności kulturalnej zróżnicowanych grup, kategorii oraz środowisk społecznych, ulokowanych zarówno w przestrzeni realnej, jak i Sieci.

Więcej o kierunku

     


QR STRONA KIERUNKU

qrcode_animacjakultury_2st.png

4.jpg

Pedagogika

Celem kształcenia na studiach drugiego stopnia na kierunku pedagogika jest poszerzenie kompetencji studenta w obszarze pedagogiki i jej subdyscyplin, przygotowanie go do pracy zawodowej oraz prowadzenia badań naukowych.

Studenci wybierają specjalność, której ukończenie poszerzy ich kompetencje zawodowe. Absolwenci są przygotowani do aktywności w różnych obszarach działań edukacyjnych oraz do pracy w: szkolnictwie i placówkach oświatowych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, systemie pomocy społecznej, poradniach specjalistycznych, administracji państwowej i samorządowej, służbie zdrowia, a także instytucjach profilaktyki społecznej i wymiaru sprawiedliwości oraz w służbach mundurowych.

specjalności

  • Logopedia
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i profilaktyka
  • Pomoc społeczna i socjoterapia

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_pedagogika_2st.png

11.jpg

Politologia

Student uzyskuje rozszerzoną wiedzę dotyczącą funkcjonowania sfery polityki, umożliwiającą rozumienie dynamiki zmian politycznych i strategii decyzyjnych. Dzięki studiom analizuje postawy i zachowania uczestników procesów politycznych oraz ich wzajemne relacje i interakcje z innymi podmiotami życia społecznego. Absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na dokonywanie samodzielnych oraz pogłębionych analiz i syntez procesów zachodzących w życiu społecznym. Potrafi kompetentnie i zgodnie z zasadami etyki kierować zespołami ludzkimi. Potrafi podejmować decyzje polityczne. Jest przygotowany do samodzielnej pracy w administracji rządowej i samorządowej, organach partii politycznych, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, a także w mediach.

Absolwent jest przygotowany do pracy badawczej i kontynuacji edukacji na studiach III stopnia.

specjalności

  • Polityka bezpieczeństwa
  • Management w sektorze publicznym
  • Marketing i PR polityczny

   


ULOTKA
politologai_2st.png

20.jpg

Political study

Absolwent rozumie procesy zachodzące w skali globalnej oraz posługuje się biegle słownictwem branżowym w języku angielskim (z uwagi na charakter studiów), odnajdzie się jako ekspert we wszelkiego typu instytucjach i organizacjach działających ponadnarodowo i międzypaństwowo – od organów państwowych i samorządowych, wypełniających zadania z zakresu bezpieczeństwa oraz aktywności zagranicznej, przez struktury organizacji międzynarodowych, po funkcjonujące międzynarodowo przedsiębiorstwa. Studia przygotowują do podejmowania współpracy międzynarodowej, w tym w obszarze transgranicznym i w granicach polityki bezpieczeństwa. Umiejętności i wiedza absolwenta odpowiadają aktualnym potrzebom instytucjonalnym i rynkowym.

9.jpg

Praca socjalna

Studia na drugim stopniu pracy socjalnej adresowane są nie tylko do absolwentów studiów pracy socjalnej pierwszego stopnia, ale także absolwentów innych kierunków pokrewnych – humanistycznych i społecznych, którzy zainteresowani są pracą środowiskową. Studia ukierunkowane są na pogłębienie i rozszerzenie wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu pracy socjalnej i pomocy społecznej. Absolwent kierunku praca socjalna drugiego stopnia uzyskuje kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego.  Absolwent dysponuje rozszerzoną terminologią, teoriami i metodologią, ułatwiającą rozumienie procesów społecznych związanych z funkcjonowaniem różnych środowisk objętych pracą socjalną. Kształcenie zorientowane jest na rozwijanie i ugruntowanie postaw prospołecznych, gotowości do uczestnictwa w zmianach na poziomie lokalnym, regionalnym i ponadregionalnym.

Więcej o kierunku

   


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_praca_socjalna_2st.png

5.jpg

Projektowanie społeczne

Kierunek projektowanie społeczne jest efektem wieloletniego doświadczenia i współpracy pracowników Instytutu Socjologii UZ z przedstawicielami instytucji społecznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw prywatnych. Założenia kierunku powstały w odpowiedzi na potrzeby dotyczące przygotowania specjalistów, uczestników i twórców procesów realizowanych zarówno przez instytucje publiczne i organizacje społeczne, jak i przedsiębiorstwa prywatne oraz społeczne. W działaniach swoich organizacji będą mogli uczestniczyć zarówno jako członkowie zespołów projektowych, jak i ich liderzy.

moduły specjalnościowe

  • Projekty społecznościowe
  • Projekty biznesowe

Więcej o kierunku

   


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_projektowanie_spoleczne.png

ULOTKA
projektowanie_spoleczne.png

2.jpg

Resocjalizacja z kryminologią

Celem kształcenia na kierunku jest przygotowanie absolwentów do wykonywania pracy w instytucjach resocjalizacyjnych oraz instytucjach i służbach odpowiedzialnych za przeciwdziałanie i zwalczanie zjawisk kryminogennych i kryminalnych poprzez wyposażenie ich w wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do podejmowania działalności badawczej-naukowej wśród ludzi w różnych środowiskach społecznych, w różnym wieku, których proces socjalizacji został zaburzony lub którzy popełnili przestępstwo. Resocjalizacja z kryminologią to kierunek łączący wiedzę opartą o najnowsze teoretyczne koncepcje w obszarze nauk społecznych, prawnych z umiejętnościami praktycznymi, które z jednej strony mają na celu przygotowanie studentów do działalności naukowo-badawczej, a z drugiej przygotowanie do pracy w obszarze resocjalizacji i penitencjarystyki.

Więcej o kierunku

    


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_resocjalizacja_z_kryminologia_2st.png

8.jpg

Socjologia

Student studiów II stopnia na kierunku Socjologia uzyskuje pogłębioną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia badań socjologicznych, analizy i interpretacji danych oraz posługiwania się metodologią badań. Absolwent tego kierunku zdobywa umiejętności i kompetencje pozwalające mu podejmować pracę w roli eksperta w ośrodkach badań marketingowych, w firmach zajmujących się User Experience, kampaniami medialnymi i reklamowymi oraz jako specjalista w zakresie marketingu, tworzenia wewnętrznych i zewnętrznych strategii komunikacyjnych, social relation, w instytucjach i firmach zajmujących się doradztwem i consultingiem oraz działach HR, w ośrodkach badania opinii społecznej oraz w instytucjach administracji państwowej różnych szczebli. Jest przygotowany również do pełnienia funkcji eksperta z zakresu badań stosowanych dla jednostek organizacyjnych wszystkich sektorów życia społecznego. 

specjalności

  • Badania i analityka społeczna w IT 
  • Social Communication

Więcej o kierunku

   


QR STONA KIERUNKU
qrcode_socjologia_2st.png

ULOTKA
socjologia_2st.png

19.jpg

Sociology

Our cutting-edge Master's program in Sociology is designed to empower you with the skills and competencies needed to excel in today's competitive job market.  Our program is tailored to provide you with a comprehensive understanding of sociological theories, research methods, and practical applications. You'll have the opportunity to learn from renowned faculty members, engage in hands-on projects, and collaborate with like-minded peers who share your passion for making a positive impact in society. In addition to the core curriculum, our program places a strong emphasis on developing your data visualization and data analysis skills. You'll learn how to leverage cutting-edge tools and techniques to transform raw data into actionable insights that drive informed decision-making. 

Więcej o kierunku / More about studies

3.jpg

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolnajest kierunkiem o profilu ogólnoakademickim, a oferta skierowana jest do osób, które są zainteresowane przygotowaniem do wykonywania zawodu nauczyciela w placówkach edukacyjnych takich jak przedszkole i szkoła podstawowa (klasy I-III). Studia dają możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji zawodowych zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 2 sierpnia 2019 roku w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz przygotowują do prowadzenia badań pedagogicznych i pracy naukowej w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Trwają 5 lat (10 semestrów).

Więcej o kierunku

   


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_pedagogika_przedszkolna_wczesnoszkolna.png

ULOTKA
 
pedagogika_przedszkolna_i_wczesnoszkolna.png

6.jpg

Pedagogika specjalna 

Absolwent kierunku pedagogika specjalna zdobędzie kwalifikacje do wykonywania zawodu pedagoga specjalnego i będzie się mógł ubiegać się o pracę pedagoga specjalnego miedzy innymi w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach specjalnych, ośrodkach szkolno-wychowawczych, fundacjach i stowarzyszeniach dla osób z chorobami przewlekłymi oraz z niepełnosprawnością, realizujących działania edukacyjno-opiekuńczo-terapeutyczne. 

specjalności

  • edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  • pedagogika leczniczo-terapeutyczna

Więcej o kierunku

     


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_pedagogika_specjalna.png

ULOTKA
pedagogika_specjalna.png

1.jpg

Psychologia

Absolwent psychologii dysponuje rzetelnym przygotowaniem o charakterze interdyscyplinarnym zorientowanym na konkretną specjalność psychologiczną: psychologię kliniczną, edukacyjno-wychowawczą, pracy, organizacji i zarządzania oraz psychoseksuologię.  Posiada umiejętności prowadzenia badań, dostrzegania oraz samodzielnego rozwiązywania problemów teoretycznych i praktycznych z zakresu wybranej specjalności. Jest także przygotowany do podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich). Studia psychologiczne dostarczają szereg ważnych umiejętności praktycznych. Ich specyfika jest uzależniona od wybranej specjalności. Sprzyjają także osobistemu rozwojowi i refleksji, kształtują osobowość, równowagę psychiczną, rozwijają kompetencje życiowe takie jak odporność, radzenie sobie ze stresem, rozwiązywanie konfliktów, budowanie sieci wsparcia, negocjowanie.

specjalności

  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia edukacyjna i wychowawcza
  • Psychologia pracy, organizacji i zarządzania

Więcej o kierunku


QR STRONA KIERUNKU
qrcode_psychologia.png

ULOTKA
psychologia.png

Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego", POWR.03.05.00-00-Z014/18